Susisiekite
Parašykite mums:
Adresuoti:

Siųsti
MIDAS
Projektas

MIDAS

Vilniaus universiteto Informacinių technologijų taikymo centre, įsikūrusiame Saulėtekio al. 9, 2015 m. rugsėjį paleistas didžiausias ir moderniausias Baltijos valstybėse Nacionalinio atviros prieigos mokslo informacijos duomenų archyvas (MIDAS), kuriam pagrindinę IT infrastruktūrą suprojektavo ir pateikė UAB BAIP kartu su jungtinės veiklos partneriais.

„Šiame projekte teko išspręsti ne vieną problemą, susijusią su efektyviu, patikimu ir ilgalaikiu duomenų saugojimu, duomenų formato išlaikymo ir sprendimo plečiamumo užtikrinimu. Diegiant sprendimą panaudotos tiek diskinės talpyklos, tiek juostų bibliotekos, hierarchinėje failinėje sistemoje apjungiant abiejų technologijų gerąsias savybes – duomenų prieinamumą ir saugojimo efektyvumą. Projekto metu buvo įdiegtos informacijos saugos ir duomenų integralumo užtikrinimo priemonės ir daug kitų inovatyvių technologinių sprendimų“, – UAB BAIP Infrastruktūros vystymo grupės ir šio projekto vadovas Rokas Ralys.
MIDAS skiriasi nuo kitų archyvų. Archyve bus galima kaupti ir ilgą laiką saugoti įvairių mokslo sričių tyrimų empirinius duomenis, kitą su mokslo tyrimais susijusią informaciją. Vartotojams suteiktos įvairios analitinės priemonės, duomenų mainų, elektroninių paslaugų ir kitos funkcionalumo galimybės. Archyvas talpins iki 3 petabaitų duomenų. Mokslinių duomenų archyvas yra susietas su Santariškių klinikų biomedicininių duomenų archyvu, įdiegtos daugiamačių duomenų vizualizavimo, grupavimo, klasifikavimo ir analizės priemonės, sukurta galimybė mokslinius duomenis iš archyvo apdoroti lygiagrečiųjų ir paskirstytųjų skaičiavimų ištekliais atliekant didelių skaičiavimų resursų reikalaujančią duomenų analizę.
Projektas pradėtas 2012 m. Prie jo įgyvendinimo prisidėjo 15 mokslo ir mokymo bei medicinos institucijų.

Sekite mūsų naujienas

Sužinokite naujienas pirmieji!
Įvestas el. paštas neteisingas.
Prenumeruoti
! paspauskite čia !