Hiperkonverguota infrastruktūra (Hyperconverged infrastructure) kurį laiką buvo sutinkama su nepasitikėjimu, bet dabar vis dažniau (ESG, 2016) atsiduria IT departamentų strateginiuose planuose. Kas tai ir kodėl verta atkreipti dėmesį į jos galimybes?
Organizacijų veikla tampa vis imlesnė duomenims ir kitiems technologiniams resursams. Sparčiai augant poreikiams IT gali tapti veiklos apribojimu, keliančiu nepatogumus ir potencialiai – finansinius nuostolius. Kaip to išvengti?
Investicijos į standartinę IT infrastruktūrą brangios, užtrunka ir yra komplikuotos. Ilgalaikę organizacijos perspektyvą tampa vis sunkiau tiksliai numatyti, todėl priimant sprendimus dėl naujų projektų svarbus kiekvienas argumentas už ar prieš. Infrastruktūra, kurios rytoj gal nebereikės ar nebeužteks tokiu atveju gali gan ilgam užstrigti tarp patvirtinimų.
Hyperconverged infrastructure (hiperkonverguota infrastruktūra) sprendžia būtent šią problemą – kaip IT iš verslo augimą apribojančio elementą paversti augimo varikliu kartu išsprendžiant sparčiai augančiam ir investicijas atsargiai vertinančiam verslui kylančias problemas. Prieš kelis metus šis, virtualizacijos ir debesų kompiuterijos galimybes apjungiantis, sprendimas dar buvo sunkiai pasiekiamas Lietuvos įmonėms, bet ištobulėjus technologijoms, kaina tapo žymiai priimtinesnė.