Susisiekite
Parašykite mums:
Adresuoti:

Siųsti

CIMF 2.0 metodologija – IT infrastruktūros valdymui ir priežiūrai

Jei apie organizacijos IT infrastruktūrą metų bėgyje niekas nesusimąsto, vadinasi, IT departamentas dirba puikiai. Vis dėl to, įmonėms skaitmenizuojant vis daugiau veiklos procesų, rizika, kad kažkas neveiks tampa kasdienybe. Kiek ilgai galėtumėte tęsti darbus negalėdami išsiųsti ar gauti el. pašto? Negalėdami pasiekti serveryje saugomų duomenų? Ir kas nutiktų, jei oro uoste dingtų įmonės vadovo nešiojamas kompiuteris ar į jį įsilaužtų programišiai ir pradėtų prašyti bitcoin’ų išpirkos už informacijos grąžinimą? Norėdami padėti IT departamentams sumažinti tokių gaisrų tikimybę pristatome atnaujintą kritinės IT infrastruktūros priežiūros ir valdymo paslaugų metodologiją CIMF2.0.

BAIP CIMF 2.0 (Critical Infrastructure Maintenance Framework) – praktikoje išbandyta kritinės IT infrastruktūros priežiūros, vystymo ir veiksnumo atstatymo paslaugoms teikti skirta metodika, sukurta remiantis geriausiomis rinkos praktikomis ITIL v3 ir laikantis ISO kokybės reikalavimų.

BAIP CIMF reglamentuoja:

  • Paslaugų teikimą: darbo tvarkos, procedūros, registrai, SLA, incidentų ir pakeitimų registravimas ir valdymas, išteklių valdymas, rolės, saugumas.
  • Naudojamas technologines priemones: duomenų bazių stebėjimui ir valdymui, techninės įrangos stebėjimui ir valdymui, operacinių sistemų stebėjimui ir valdymui, atsarginio kopijavimo (Backup) sprendimo auditui ir stebėjimui.
  • Rekomendacijas ir ataskaitas: problemų ir incidentų statistika pagal SLA, technologinių KPI stebėjimas ir rekomendacijos, DBVS licencijavimas ir kt..
  • Darbą su trečiosiomis šalimis: sistemų diegėjai, IT gamintojai bei tiekėjai ir kt.

Remiantis BAIP CIMF paslaugos teikiamos pagal konkrečiai apibrėžtą serviso lygio susitarimą (toliau SLA). SLA gali būti numatomas pagal kliento verslo poreikius, t.y. įvertinus kiek ilgiausiai organizacija gali tęsti savo funkcijų įgyvendinimą neveikiant informacinei sistemai ar jos daliai, arba remiantis LR VRM ministro įsakymu, reglamentuojančiu laiką, per kurį turi būti atstatytas sistemos veiksnumas skirtingos kategorijos informacinėms sistemoms, t.y.: per 15 min., per 1val., per  8 val., per 16 val.

Bet kuri komunikacija vykdoma pagal BAIP CIMF apibrėžtus reikalavimus ir procedūras informacijos konfidencialumui ir sistemos saugumui užtikrinti.

CIMF2.0

2017 metais metodologija atnaujinta metodologija taip pat apima papildomus komponentus:

 

Sužinokite daugiau:

Parsisiųskite pdf versiją

Susisiekite

Adresuoti:

Siųsti

Paslaugos, kurioms taikome CIMF 2.0